הדפסת ספרים

הדפסת ספרים

אמנם חלק גדול מהזמן אנחנו מבלים מול מסכים, אבל גם בעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים יש מקום גם לספרים – ספרי קריאה, ספרי לימוד, ספרי הדרכה, ספרי ילדים וישנם כמובן עוד סוגי ספרים.

אם גם אתם רוצים להדפיס ספר, מכל סוג שהוא, כדאי להקדיש תשומת לב למספר נושאים כך שהתוצאה תהיה בדיוק זו שאתם מצפים לה, שהרי בסופו של דבר קל מאוד לתקן אתר אינטרנט למשל, אבל קשה עד בלתי אפשרי לתקן מהדורת ספרים שהודפסה לא כפי שרצינו.

למה חשוב מאוד לבצע הגהה מקצועית?

כאמור קשה עד בלתי אפשרי להעלים טעויות ממהדורת ספרים שיצאה ממכבש הדפוס, כך שהבסיס של הדפסת ספרים מקצועית הוא הגהה מקצועית.

הגהה מקצועית מאתרת הן טעויות הקלדה והן טעויות בעברית (או בשפה אחרת כמובן, כשמדובר על ספר שנכתב בשפה שאינה עברית), ומבטיחה שהתוכן המודפס יהיה מדויק לחלוטין ועם אפס שגיאות. שימו לב – היכולת של אדם לבצע הגהה לטקסט שהוא עצמו כתב מוגבלת, שכן גם אם יעבור עליו פעם, פעמיים ואפילו שלוש, יהיו טעויות שהוא יפספס. הסיבה לכך היא שכשאנחנו קוראים טקסט שכתבנו הרבה פעמים אנחנו רואים את מה שהתכוונו לכתוב ולא את מה שכתוב בפועל, כלומר המוח מבצע עבורנו תיקון שגיאות בכלל בלי לספר לנו שיש שגיאה – ובהתאם, גם אם הגהה מקצועית מייקרת את העלות של הדפסת הספרים, בהחלט כדאי להשקיע בכך.

איזו כריכה מתאימה לכם?

עוד שלב במסגרת הדפסת ספרים מקצועית הוא בחירה של הכריכה המתאימה ביותר לספר שאתם מדפיסים.

כריכה קשה מתאימה למקרים שבהם חשוב לנו המראה המהודר והיוקרתי של הספר. בשאר המקרים בהחלט ניתן "להסתפק" בכריכה רכה.

הדפסת ספרים בגודל האופטימלי

הדפסת ספרים, ברוב רובם של המקרים, היא בגודל A4 או בגודל A5 (148X210 מ"מ – חצי מ-A4).

עוד חשוב להשקיע תשומת לב בעימוד נכון לפני ששולחים את הספר לבית דפוס. נהוג להשאיר שוליים של לפחות 2 מ"מ מכל כיוון, אם כי אפשר כמובן לבחור ריווח גדול יותר.

אחרי שקובעים את המרווחים, יש לעבור על הספר, כדי לוודא שהעימוד מדויק. בפרט רצוי להימנע ממצב שבו פרק חדש מתחיל בתחתית עמוד מסוים או שמשפטים חשובים נקטעים באמצע כי צריך לעבור דף.