משקלים

משקלים

מדידת המשקל של פריטים שונים כדי שאפשר יהיה לדעת בדיוק כמה קילוגרמים, גרמים או אפילו מיליגרמים הם שוקלים, היא מרכיב חיוני בהתנהלותם של עסקים רבים – ובהתאם ישנו ביקוש רב לסוגים שונים של משקלים לכל ענפי התעשייה הקיימים.

באופן טבעי בחירת משקלים מבוססת על חיפוש המאזניים המדויקים ביותר והאמינים ביותר הקיימים, כלומר הדגמים המתקדמים של יצרני בעלי שם.

הסוגים העיקריים הקיימים הם:

משטחי שקילה

משטחי שקילה משמשים את ענפי התעשייה הכבדה.

לרוב הם עשויים מנירוסטה, אלומיניום קשיח או פלדה אחרת, פועלים על סוללות נטענות כדי שתתאפשר ניידות מלאה ועוד מרכיב שחשוב לוודא לפני שבוחרים דגם הוא האטימות המוחלטת בפני אבק ומים.

משקל ביקורת

כשמחפשים משקל ביקורת חשוב מאוד לשים לב למהירות הפעולה שלו: דגמים שמתייצבים על המשקל המדויק במהירות גבוהה מבטיחים עבודה יעילה במיוחד ועל כן כדאי לתת להם עדיפות.

עוד מרכיב חשוב הוא תצוגה ברורה וגם האטימות למים ומרכיבים מזיקים אחרים תורמת לתפקוד תקין לאורך זמן.

משקלים לבקר ולצאן

בדרך כלל משקלים לבקר ולצאן מגיעים עם כלוב שבתוכו מושם בעל החיים שאותו רוצים לשקול.

מרכיב חשוב נוסף הוא ראש שקילה עם תוכנה מיוחדת לבעלי חיים. עוד חשוב לוודא מהו כושר השקילה המקסימלי, שהרי משקלם של בעלי חיים עשוי להגיע למאות קילוגרמים.

מאזני מעבדה

אם משקלי הבקר והצאן מיועדים לשקילה של פריטים מסיביים, הרי שמאזני המעבדה מיועדים למדידות רגישות שבהן חשובה רמת דיוק מקסימלית של מיליגרמים.

תוספת חשובה למאזני מעבדה היא מגן רוח, שמבטיח שקילה מדויקת, וברוב המקרים ישנן יציאות תקשורת (USB וכן RS 232) לתפעול נוח במיוחד של המאזניים והפקת מלוא המידע הרלוונטי מכל שקילה ושקילה.

משקלי בריאות

סוג נוסף של משקלים משמש לשקילת בני אדם.

בדומה לכל אותם סוגים שונים של משקלים לכל ענפי התעשייה, גם משקלי אדם, שלעתים נקראים גם משקלי בריאות, מחויבים לדייקנות גבוהה, תצוגה ברורה, ייצוב מהיר והפעלה נוחה.

חלק מהדגמים כוללים גם מד גובה, שהרי בדרך כלל כשישנו צורך לדעת מהו המשקל של האדם, ישנה חשיבות גם ל-BMI ולשם כך נדרשת מדידת הגובה.

השאר תגובה