הנדי קיור

הנדי קיור

הנדי קיור הוא מכשיר מתקדם במיוחד לביצוע טיפולי לייזר במקרים של כאבים ולריפוי דלקות.

האפקטיביות הגבוהה של מכשיר לייזר רך זה נובעת מהשילוב הייחודי בין 4 דרכי טיפול: אנרגיית אינפרא אדום, אור אדום גלוי, לייזר רך (LLLT) ושדה מגנטי.

האם הנדי קיור בטוח לשימוש?

לחלוטין.

למכשיר ההנדי קיור אישור מטעם מכון התקנים כאן בארץ וכן הוא מאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות.

כמו כן למכשיר אישור מטעם הגוף החשוב ביותר בעולם בתחום התקינה הרפואית, ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה"ב, שנחשב למקור לסמכות בכל רחבי העולם).

במקרים מסוימים חשוב להקפיד על שימוש זהיר במכשיר: כך לדוגמה נשים בהריון יכולות ליהנות מכל היתרונות שלו ובפרט מהעלמת הכאב, אבל לא להעביר אותו על הרחם או בסמוך לו. באופן דומה אסור להשתמש במכשיר לייזר זה באזורים בגוף בהם היה גידול סרטני (אבל אין שום מניעה להיעזר בו באזורים אחרים בגוף, שכן מדובר בלייזר קר שאינו פולט חום, לא חורך רקמות ועל כן גם אינו מסוכן כלל וכלל).

בנוסף יש להשתמש באמצעי הגנה לעיניים – משקפי מגן מיוחדים שמגיעים עם מכשיר ההנדי קיור עצמו.

אילו כאבים אפשר להעלים עם המכשיר?

בזכות השילוב הייחודי בין 4 שיטות הטיפול, מצליח הנדי קיור לפוגג כאבים מסוגים שונים ואשר נובעים ממגוון רחב של סיבות.

סוג אחד של כאבים שבהם מטפל ההנדי קיור הוא כזה שנוצר כתוצאה מדלקות ובצקות באזורים השונים של הגוף, כולל דלקות ספציפיות כמו דורבן (דלקת באזור העקב, שעלולה לגרום לכאבים חזקים בכף הרגל ואף להטיל מגבלות שונות על תנועת האדם).

בנוסף הנדי קיור מטפל בסוגים השונים של פציעות הספורט ובדלקות של גידים, ומאפשר לחובבנים ולמקצוענים גם יחד לחזור להתאמן מהר יותר.

גם כאבים שהם תוצר של בעיות בעמוד השדרה – עקמת, בלט דיסק וכו' – ניתן לפוגג בעזרת הלייזר הרך ושאר דרכי הטיפול של המכשיר, וכן הוא יעיל כשמדובר בכאבי מפרקים (לדוגמה עקב אוסטאוארטריטיס).

המינון האופטימלי הוא שימוש במכשיר בתדירות של פעמיים ביום, כל פעם למספר דקות, למשך שבועיים עד שלושה בהתאם לחומרת הכאב.