ניתוח אף ללא שבירת עצם, מתאים למי?

ניתוחי אף הם קרוב לוודאי ניתוחים פלסטיים שנחשבים לפופולריים ביותר משום שהם נעשים גם אצל גברים. אנשים רבים מגשימים את החלום שלהם לתקן את האף שלהם כדי שיתאים טוב יותר לפרופורציות של הפנים או כדי שייראה בדיוק כפי שהם אוהבים. עם זאת, רבים מהמבקשים ניתוח אף אינם מוכנים לעבור את כל ההליך הכירורגי המכאיב והפולשני, והם מבקשים למצוא דרכים חלופיות כדי להשיג את המראה המיוחל. זה קורה בגלל פחד שלהם מניתוח או מניתוח כושל, או פחד מתופעות לוואי לא צפויות או פשוט רצון לא לנסות משהו בלתי הפיך מבלי לנסות קודם הליך אחר. יש הרי צורך להתרגל לתוצאות הניתוח הפלסטי באף כדי להבין אם בחרתם נכון.

בדיקת המטופל לפני הבחירה בהליך

לפני ניתוח אף בודקים את מצב המטופל ועד כמה הוא מתאים לניתוח האף שבחר או שהאף שלו יכול לעבור את ההליך. לפעמים מגלים שאפשר לעשות ניתוח אף מבלי לשבור את העצם כלל. יש להבין מהן החלופות והאפשרויות שעומדות בפני המנותח ולבחור בתבונה, תוך כדי כך שמקבלים מידע מלא גם על הסיבוכים האפשריים. תיאורטית, כל ניתוח פולשני נחשב לבעל תוצאה בלתי הפיכה ועלול לא להביא לתוצאות המיוחלות. בגלל זה הזהירות ובדיקת החלופות.

במה מטפלים בניתוח אף?

באף מנתחים את מרכיביו השונים שהם עצם עליונה, סחוס עליון, סחוס תחתון והשלד מסביב. ניתוח אף מסוים ליישור אמור לשבור את עצם האף וניתוחי אף אחרי דורשים לנתח בעצמות, בשלד ובסחוס. רק כך מתקבל מבנה שאותו מחפשים. אפשר לנתח על ידי חדירה מהאף פנימה או על ידי יצירת חתך כדי לעשות את השינוי ולכן נדרשות מיומנות גבוהה ותקופת החלמה.

איך מנתחים אף ללא שבירת עצם?

שבירת עצם היא למעשה מגע ישיר של המנתח בעצם האף, בדרך כלל בגלל גבנון שרוצים ליישר ואז נדרש ניסור או שיוף של העצם עצמה. מי שרוצה שינוי דרסטי של המראה חייב להגיע למצב כזה אחרת אין דרך אחרת לתקן את המראה המקורי. לפעמים צריך לקרב את עצמות בסיס האף כדי להקטין וזה חיוני אחרת אין שינוי משמעותי בגודל האף. אם התיקון אינו גדול שיוף קל יספיק מבלי לשבור, אבל עדיין יש שם מגע בגבנון שייצור אף יפה יותר. מידת ההתערבות הכירורגית היא שקובעת מהן תופעות הלוואי לניתוח ועד כמה יידרש למטופל כדי להחלים משטפי הדם והנפיחות שמלווים בדרך כלל גם ניתוח אף ללא שבירת עצם.